Motoconcho. Zdjęcia

Dziś zabiorę Was z powrotem na wyspę. Wrócimy najpopularniejszym środkiem transportu, czyli motoconcho (czytaj: motokońdzio), czyli jeszcze bardziej po naszemu, na motocyklu. W Dominikanie na motocyklach i skuterach jeżdżą wszyscy i jeżdżą wszędzie. Miejsca niedostępne dla jednośladów nie istnieją.

Jeżdżą na nich czteroosobowe rodziny, matki z dziećmi ledwostojącymi, sprzedawcy lodów, ryb i innych dóbr. Istnieje też instytucja mototaxi, czyli podwózki za pieniądze. Kierowcom niestraszne są ani duże, ani zaskakująco bliskie odległości, ani też duża liczba pasażerów. Dziwne ładunki też ich wcale nie dziwią. Podróżują i podwożą się zawsze stylowo, w najlepszym wydaniu. W sumie to trzeba zobaczyć po prostu, więc patrzcie.

Zwróćcie uwagę, na te cudowne, szczere uśmiechy u tych, którzy mnie zauważyli. Mistrzostwo świata!

IMG_6057

IMG_6034

IMG_6050

IMG_6061

 

IMG_6283

IMG_6611

IMG_6609

IMG_6286

IMG_6037

IMG_6211

IMG_6059

PS. Pamiętam jak wiele lat temu przygotowywałam się do pierwszej wizyty w Dominikanie. Znalazłam wtedy w odmętach internetu blog pod nazwą „Karaiby i inne rewiry”. Jego autor, Marcin Wesoły, szczególnie ukochał sobie Dominikanę, a kilka lat później wydał nawet pierwszy sensowny polski przewodnik po tym pięknym kraju. To właśnie na „Karaibach…” przeczytałam kiedyś o barwnej zbieraninie dominikańskich motocykli i z jakiegoś powodu bardzo mi to zapadło w pamięć. Podczas naszego ostatniego pobytu postanowiłam więc ustrzelić swoją galerię – uwierzcie mi na słowo, że wybór zdjęć na bloga był bardzo, bardzo trudny!

Przy okazji bardzo polecam Waszej uwadze przewodnik Marcina Wesołego, jego blog i profil bloga na FB. Są to doskonałe źródła sprawdzonej wiedzy nie tylko o Dominikanie.

Na koniec, wszystkich, którzy jeszcze nie polubili profilu „Dos limones…” na FB serdecznie do tego namawiam. Już od dziś zaczynam fejsbukowy przegląd rodzin, które postnowiły odrzucić schematy i wybrały się ze swoimi dziećmi w świat. To może być inspirujące, więc czytacie na swoją odpowiedzialność :)

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s